دسته‌بندی


فیلامنت چیست؟

فیلامنت Filament متریال یا مواد مصرفی پرینترهای سه بعدی FDM که از رشته های پلیمری (پلاستیکی) ساخته می شود را به آن فیلامنت یا  Filament می گویندو به شکل رولهای( اغلب) نیم و یک کیلو گرمی در بازار موجود است.یکی از جنبه های اصلی پرینتر سه بعدی ، فیلامنت است که همان اهمیتی دارد که کارتریج در مورد پرینتر معمولی دارد کیفیت فیلامنت در چگونگی شکل نهایی تاثیر دارد همه پرینترهای سه بعدی در طراحی مربوطه خود مجموعه ای منحصر به فرد از دما ، سرعت و دامنه عملکردی دارند که باید هنگام انتخاب فیلامنت آنها را مرور کرده ودر نظر گرفته شود.

فیلامنت ABS

فیلامنت نوع ABS: نام کامل این نوع فیلامنت پرینتر سه بعدی، Acrylonitrile Butadiene Styrene است. بنابراین از سه ترکیب «اکریلونیتریل» که پلیمری مصنوعی (از اکریلیک‌های معروف) با فرمول CH2CHCN، «بوتادی‌ان» که ترکیبی آلی با فرمول C4H6، «استایرن (پلی استایرن)» آروماتیکی مایع و بی‌رنگ و بو با فرمول C6H5CH=CH2می‌باشد. فیلامنت ABS یکی از مرسوم‌ترین انواع فیلامنت برای پرینترهای سه بعدی محسوب می‌شود؛ این ترموپلاستیک ارزان، بادوام، کمی قابل انعطاف، سبک‌وزن بوده و به راحتی از اکسترودر خارج‌ می‌گردد، به همین خاطر برای استفاده در پرینتر سه بعدی بسیار محبوب است. فیلامنت ABS همان پلاستیکی است که در بلوک‌های اسباب‌بازی لوگو و کلاه دوچرخه‌سواران نیز استفاده می‌شود

فیلامنت PLA چیست؟

فیلامنت PLA تقریبا رایج ترین نوع فیلامنت مصرفی در پرینتر های سه بعدیست که مورد استفاده مبتدیان تا حرفه ای های این عرصه قرار میگیرد. PLA یا همان Poly Lactic Acid ، نوعی ترموپلاست است که از مواد اورگانیک نظیر ساقه ذرت و نیشکر تولید میشود. این بنیان طبیعی PLA باعث شده تا موقع پرینت هیچگونه بوی بدی تولید نکرده، بخار آن سمی نبوده و در پایان با راحتی بیشتری قابل بازیافت باشد.

خرید فیلامنت PLA ارزان

گروه تولیدی کیت استار در راستای جذب رضایت مشتریان اقدام به فروش فیلامنت پرینتر سه بعدی با نازل‌ترین قیمت در ایران کرده است. فیلامنت‌های pla  موجود در وبسایت در مارک‌ها و مدل‌های مختلف عرضه می‌شود و این نوع فیلامنت در رنگ‌های مختلف عرضه می‌گردد.

قیمت فیلامنت PLA در ایران

امروزه در بازار ایران با توجه به استقبال کسب و کارها از پرینتر سه بعدی، برندهای مختلفی در حال تولید و فروش فیلامنت pla هستند. بر همین اساس قیمت انواع فیلامنت پرینتر سه بعدی در وبسایت کیت استار با توجه به کیفیت، مدل و ابعاد آن متغیر می‌باشد. شما می‌توانید جهت خرید فیلامنت با مشخصات خاص با شماره‌های موجود در وب‌سایت تماس حاصل فرمایید.