سنسور

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


معرفی انواع سنسور

سنسور القایی

سنسور (sensor) به معنای حس کننده از کلمه sens به معنی حس کردن گرفته شده است. سنسورها می‌توانند کمیت‌های مختلفی مانند فشار، حرارت، رطوبت، دما، لرزش، نور، گاز و غیره را به کمیت‌های آنالوگ و دیجیتال تبدیل کند. سنسورها بر اساس نوع و وظیفه‌ای که برای آنها تعریف شده اطلاعات را به سیستم کنترل کننده می‌فرستند و سیستم طبق برنامه تعریف شده عمل می‌کند.

سنسورهای بدون تماس

سنسورهای بدون تماس سنسورهائی هستند که با فاصله از جسم و بدون اتصال به آن عمل می کند مثلا  نزدیک شدن یک قطعه وجود آن را حس کرده و فعال می‌شوند. از جمله مزایای این سنورها می‌توان به طول عمر زیاد، سرعت سوئیچینگ بالا، قابل استفاده در محیط‌های مختلف با شرایط سخت کاری، عدم نیاز به نیرو و فشار اشاره کرد. 

سنسورهای بیوالکتریکی Biosensors

بیوسنسورها طی سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از مراکز تحقیقاتی قرار گرفته است. بیوسنسورها یا سنسورهای بر پایه مواد بیولوژیکی اکنون گستره‌ی وسیعی از کاربردها نظیر صنایع دارویی، صنایع خوراکی، علوم محیطی، صنایع نظامی بخصوص شاخهBiowar و … را شامل می‌شود.

انواع ماژول سنسور

سنسورهای موجود در وب‌سایت کیت استار: 1- سنسور رطوبت سنج 2- سنسور دما 3- سنسور نور مادون قرمز 4- سنسور فشار 5- سنسور قطب نما و ژیروسکوپ 6- سنسور سرعت، شتاب و زاویه 7- سنسور سنجش فاصله 8-سنسور ولتاژ و جریان 9-سنسور لمس، فشار و پیزوالکتریک 10-سنسور سنجش لرزش 11-سنسور تشخیص نور، رنگ و فلز 12-سنسور تشخیص اثر انگشت 13-سنسور تشخیص گاز 14- سنسور جریان آب و فلومتر 15-سنسور لیزری 

خرید انواع سنسور

اگر قصد خرید انواع سنسور برای پروژه‌ها و دستگاه‌های خود را دارید با مراجعه به صفحه سنسورها می‌توانید انواع بسیار زیادی از سنسورهای متفاوت را که با ویژگی‌های مختلف ساخته شده است خریداری کنید. این سنسورها از انواع برندهای مختلف آلمانی، چینی، آمریکایی، ایرانی و ... ساخته شده‌اند. همچنین در صورتی که کالای مورد نظر شما در فروشگاه کیت استار موجود نبود می‌توانید با شماره تماس‌های موجود در سایت تماس گرفته تا کالا به صورت سفارشی برای شما تهیه گردد.